Kutyamasszázs
Kutyamasszázs
A különféle keleti és nyugati állattartói kultúrkörökből eredő, természetgyógyászati alapokon nyugvó masszázstechnikák évszázadok tapasztalatait összegzik és igyekeznek a mai kor állategészségügyi, állatviselkedési problémáin segíteni.
A kézi masszázs melegítő hatása az egész szervezetet magasabb energiaszintre juttatja, szétárad a régi beidegződésektől való felszabadultság érzése. Ezenkívül az egész testre kiterjedő masszázs serkenti a vérkeringést, a légzést, az emésztést és az idegrendszer működését.
A reflex-masszázs bizonyos bőrterületek, pontok, zónák ingerlése, az ingerre reflex, visszahatás keletkezik a hozzá tartozó szervben, testrészben. A talp masszázsával (reflexek kiváltásával) – rendkívül gazdag érzőideg-ellátás révén a központi idegrendszerre, vérkeringésre, belső szervekre hatást lehet gyakorolni, a meridiánokon keresztül.
Vannak esetek, amikor a masszázs nem alkalmazható:
- Ha a kutya bőrbetegségben szenved, illetve a bőrön sérülés nyomai vannak
- Gyulladásban lévő izületeknél
- Csonttörés esetén
- Lázas betegség esetében
- Daganatos betegségben szenvedőknél
- Közvetlen műtét után (varratszedés előtt)
Ajánlott a masszázs előtt lehetőséget biztosítani a kutyának az ürítésre.
Nem ajánlott masszázs előtt fél órával etetni az állatot.
Csak tiszta ebnek tudunk masszázst biztosítani, így előtte ajánlatos egy fürdetés, mely otthon elvégezhető, vagy akár a kozmetikánkban is igénybe vehető.
Egy kezelés hossza 20-30 perc az eb tűrésétől függően.
A mappában található képek előnézete Kutyamasszázs